Dela nyhet
Tävlingslicenser och medlemsavgift 2023
8 nov 2022
Nu är det dags att lösa ny tävlingslicens för 2023 för de som har tänkt att tävla för föreningen under 2023. SBF kommer att fortsätta med det digitala licenskortet via appen Cardskipper (appen är gratis och finns både för Iphone och Android). För att ditt digitala licenskort ska gå att ladda ner, så krävs det att ett mobilnummer läggs till i Idrott Online där vi har vårt medlemsregister.
Så har ni ej uppgivit detta eller bytt nummer så måste ni även uppge detta till respektive tränare eller ta kontakt med Patrik Magnusson
För att vi skall kunna administrera detta så smidigt som möjligt så kommer klubben att vilja att ni betalar in era respektive avgifter senast den 15 dec så vi skall hinna få allas licenser klara för de som skall tävla i början av året.
När ni skall lösa licensen gör ni följande, ta kontakt med Patrik Magnusson 0737–657038, eller respektive tränare som meddelar Patrik om detta. Glöm ej att lämna ett mobilnummer så ni kan ladda ner ert digitala licenskort
Betala licensavgiften till Arboga AK på Bankgiro: 5309–1161 alternativ Swish: 123 123 4236
Uppge namn och fullständigt personnummer på brottaren det gäller vid inbetalningen.
När vi fått betalningen från er så ansöker Arboga AK om licens till Svenska Brottningsförbundet och betalar licenskostnaderna till dem.
Licensavgifter för 2023:
A-licens 600kr (född 2008 och äldre)
B-licens 200kr (född 2009 och yngre)
Samtidigt så kan ni betala in medlemsavgiften för 2023, så blir även detta lättare att administrera.
Betala medlemsavgiften till Arboga AK på Bankgiro: 5309–1161, alternativ
Swish: 123 123 4236
Uppge namn och fullständigt personnummer på brottaren det gäller vid inbetalningen.
Medlemsavgifter 2022:
200kr/ år upp till 20 år
400kr/ år från det år man fyller 21år och över
500kr/ år för familjemedlemskap
Med vänlig hälsning
Styrelsen i Arboga AK