Hoppa till sidans innehåll

2017


Datum

Tävling

Resultat

2/12 2017 Lilla Tegelsvinget, Heby Kn 29 kg 6:a Wille Rosenstam, Arboga AK
    Kn 35 kg 4:a Teodor Larsson, Arboga AK
    Kn 38 kg 5:a Hugo Rosenstam, Arboga AK
    P 59 kg 1:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
18/11 2017 Stålfejden, Sandviken Kn 35 kg 7:a Teodor Larsson, Arboga AK
    P 59 kg 1:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
11/11 2017 Elitbrottningarna i Falkenberg Kv 58 kg 2:a Daniela Lundström, Arboga AK
    Kv 58 kg 3:a Lydia Åkesson, Arboga AK
4-5/11 2017 Mälarcupen, Västerås P 59 kg 2:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 58 kg 14:e Noel Fredlund, Arboga AK
    U 69 kg 12:a Melvin Lindgren, Arboga AK
    KvU 65 kg 9:a Emilia Olsson, Arboga AK
    Kv 53 kg 3:a Lydia Åkesson, Arboga AK
    Kv 55 kg 1:a Daniela Lundström, Arboga AK
    Kv 63 kg 3:a Maria Tansbo, Arboga AK
28/10 2017 Björnen Cup, Norrköping U 58 kg 4:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    Fä 52 kg 5:a Nova Lundgren, Arboga AK
28/10 2017 Cup Klippan Kv 55 kg 3:a Daniela Lundström, Arboga AK
    S 130 kg 7:a Billy Rääf, Arboga AK
21/10 2017 Folkbladet-Pokalen, Finspång Fä 48 kg 3:a Nova Lundgren, Arboga AK
  Bästa klubb för Ungdom! KvU 65 kg 2:a Emilia Olsson, Arboga AK
    Kn 35 kg 2:a Teodor Larsson, Arboga AK
    P 59 kg 5.a Elias Nordlander, Arboga AK
    U 58 kg 1:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 63 kg 1:a Noel Fredlund, Arboga AK
14/10 2017 Hallsbergsträffen KvU 65 kg 2:a Emilia Olsson, Arboga AK
    P 59 kg 5:a Elias Nordlander, Arboga AK
    U 58 kg 2:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
7-8/10 2017 Öresundsträffen Kv 53 kg 3:a Daniela Lundström, Arboga AK
    Kv 60 kg 5:a Maria Tansbo, Arboga AK
    UFS 58 kg 3:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    UFS 58 kg 4:a Noel Fredlund, Arboga AK
    UFS 69 kg 7:a Melvin Lindgren, Arboga AK
    U58 kg 12:e Noel Fredlund, Arboga AK
    U58 kg 13:e Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 69 kg 6:a Melvin Lindgren, Arboga AK
30/9 2017 ÖIS GP Kv 53 kg 3:a Daniela Lundstrlm, Arboga AK
    Kv 53 kg 4:a Lydia Åkesson, Arboga AK
    Kv 60 kg 3:a Maria Tansbo, Arboga AK
    S 98 kg 6:a Billy Rääf, Arboga AK
30/9 2017 Hammarslaget fristil, Hallstahammar Kn 35 kg 3:a Teodor Larsson, Arboga AK
    Kn 47 kg 2:a Oscar Gard, Arboga AK
    Fä 48 kg 7:a Nova Lundgren, Arbog AK
    KvU 60 kg 3:a Emilia Olsson, Arboga AK
    U 58 kg 3:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 63 kg 5:a Noel Fredlund, Arboga AK
16/9 2017 Bergslagscupen, Fagersta Kn 33 kg 3:a Teodor Larsson, Arboga AK
    P 56 kg 1:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    KvU 62 kg 3:a Emilia Olsson, Arboga AK
1-2/7 2017 Fristils SM 2017, Borås J 74 kg 4:a Melvin Lindgren, Arboga AK
    U 54 kg 5:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 69 kg 5:a Melvin Lindgren, Arboga AK
6/5 2017 Solacupen, Karlstad Fä 44 kg 4:a Nova Lundgren, Arboga AK
    KvU 65 kg 6:a Emilia Olsson, Arboga AK
    Kn 35kg 3:a Hugo Rosenstam, Arboga AK
    U 54kg 1:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
29-30/4 -17 Soft Touch Open, Göteborg P 53 kg 3:a Vilhelm Larsson, Arboga AK
    U 54 kg 9:a Noel Fredlund, Arboga AK
    U 69 kg 7:a Melvin Lindgren, Arboga AK
19/3 -17 Herrevadswing fristil, Kolbäck Kn 32 kg 4:a Teodor Larsson, Arboga AK
    Kn 47 kg 2:a Oscar Gard, Arboga AK
    Fä 44 kg 5:a Nova Lundgren Arboga AK
17-18/3 -17 JSM i Arboga J 66 kg 18:a Melvin Lindgren Arboga AK
    J 74 kg 9:a Måns Lindgren Arboga A
    KvJ 67 kg 3:a Linnéa Renfors Arboga AK
3-5/3 -17 Ungdoms SM Göteborg U 69 kg 4:a Melvin Lindgren Arboga AK
    U 54 kg 10:a Noel Fredlund Arboga AK
    U 50 kg 7:a Vilhelm Larsson Arboga AK
11/2-17 Kolsvastädet i Kolsva P 53 kg 2:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    Kn 35 kg 3:a Hugo Rosenstam Arboga AK
    Kn 32 kg 2:a teodor Larsson Arboga AK
    Fä 44 kg 5:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fy 47 kg 2:a Alva Nordlander Arboga AK
4-5/2 -17 Senior SM Greisk-romersk stil, Söderhamn S 98 kg 1:a Pontus Lundh Arboga AK
    S 98 kg 5:a Billy Rääf Arboga AK
25-26/1 -17  Lilla Mälarcupen fristil i Västerås P 53 kg 2:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    KvU 56 kg 3:a Emilia Olsson Arboga AK
    Fä 44 kg 5:a Nova Lundgren Arboga AK
    Kn 32 kg 6:a Teodor Larsson Arboga AK

28/1-17

Vänercupen i Lidköping U 54kg 2:a Noel Fredlund Arboga AK
    P 53kg 3:a Vilhelm Larsson Arboga AK
14-15/1-17 Ostens Minne i Arboga U 69kg 1:a Melvin Lindgren Arboga AK
    U 54kg 4:a Noel Fredlund Arboga AK
    P 47kg 7:a Nils Fredlund Arboga AK
    P 32kg 3:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 4:A Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 5:a Hugo Rosenstam Arboga AK 
    Kv 75kg 3:a Linnéa Renfors Arboga AK 
    Fä 44kg 3:a Nova Lundgren Arboga AK 
    Fy 47kg 3:a Alva Nordlander Arboga AK 
 07/1-17  Vättercupen GP i Huskvarna   S 98kg 1:a Pontus Lundh Arboga AK
     S 98kg 6:a Billy Rääf Arboga AK
     S 59kg 2:a Edwin Dominguez Arboga AK
     Kv 58kg 4:a Daniela Lundström Arboga AK
    Kv 63kg 4:a Maria Tansbo Arboga AK 
Uppdaterad: 04 FEB 2018 11:22 Skribent: Patrik Magnusson
E-post: Adressen Gömd

 

Arboga AK samarbetar sedan många år tillbaka med SISU Västmanland i all verksamhet som berör utbildning och utveckling av vår verksamhet.

SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan 

  

 

Vi tackar våra sponsorer! Besök deras hemsidor för att se vilka varor och tjänster de erbjuder.

Ange alt-text här.

 

svea_190x150

 

Arboga kommun

 

 

Postadress:
Arboga AK - Brottning
Box 194
73224 Arboga

Kontakt:
Tel: 0589611105
E-post: This is a mailto link

Se all info