Hoppa till sidans innehåll

2016


Datum

Tävling

Resultat

26/11-16 Lilla Tegelsvinget i Heby Fy 42kg 1:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fy 47kg 5:a Alva Nordlander Arboga AK
    Kn 32kg 6:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 42kg 1:a Nils Fredlund Arboga AK
    Kn 47kg 3:a Oskar Gard Arboga AK
    P 53kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
5-6/10-16 Mälarcupen i Västerås Fä 57kg 8:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kv 58kg 4:a Daniela Lundström Arboga AK
    Kv 63kg 4:a Maria Tansbo Arboga AK
    Kv 69kg 2:a Linnéa Renfors Arboga AK
    P 47kg 8:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    P 53kg 12:a Noel fredlund Arboga AK
    U 69kg 15:e Melvin Lindgren Arboga AK
29/10-16 Björnen Cup i Norrköping Fä 44kg Nova Lundgren Arboga AK
    P 47kg 2:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    P 59kg 2:a Noel Fredlund Arboga AK
29/10-19 Cup Klippan i Klippan Kv 60kg 2:a Daniela Lundström
22/10-16 Folkbladet-Pokalen i Finspång Fä 44kg 4:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 52kg 2:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 32kg 7:a Teodor Larsson Arboga AK
    P 47kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
15/10-16 B-Fyrstads  1:a Falköpings ABK, 2:a Arboga AK, 3:a Varbergs Bois  
15/10-16 Hallsbergsträffen i Hallsberg P 47kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    Kn 32kg 5:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 47kg 4:a Oskar Gard Arboga AK
    Fä 44kg 3:a Nova Lundgren Arboga AK
8-9/10-16 Öresundsträffen i Helsingborg U 69kg 4:a Melvin Lindgren Arboga AK
    UFS 69kg 7:a Melvin Lindgren Arboga AK
    FS 70kg 3:a Måns Lindgren Arboga AK
    J23 71kg 4:a Måns Lindgren Arboga AK
    KvJ 23 5:a Daniela Lundström Arboga AK
1/10-16 ÖIS GP i Göteborg S 98kg 1:a Pontus Lundh Arboga AK
24/9-16 Hammarslaget i Hallstahammar  Fy 42kg 1:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 52kg 3:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 35kg 5:a Ahmad Watter Arboga AK
    U 69kg 4:a Melvin Lindgren Arboga AK
    S 70kg 3:a Måns Lindgren Arboga AK
17/9-16 Bergslagscupen i Fagersta P 47kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    Kn 31kg 5:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 36kg 5:a Ahmad Watter Arboga AK
9/7-16 Fristils SM i Norrköping U 63kg 10:a Melvin Lindgren Arboga AK
14/5-16 Jussi Cup i Nykvarn Fy 47kg 4:a Nova Lundgren Arboga AK
    Kn 32kg 5:a Youseff Watter Arboga AK
    Kn 32kg 6:a Hugo Rosenstam Arboga AK
    P 47kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
7/5-16 SolaCup i Karlstad 42kg 3:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 52kg 1:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 32kg 9:a Youssef Watter Arboga AK
    Kn 32kg 10:a Hugo Rosenstam Arboga AK
    Kn 53kg 6:a Ahmad Watter Arboga AK
    Kn 38kg 2:a Nils Fredlund Arboga AK
    P 47kg  1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    P 53kg 1:a Noel fredlund Arboga AK
    S 86kg 3:a Christian Nielsen Arboga AK
    Lag tävling pojkar 1:a Arboga AK 
30/4-1/5-16 Soft Touch Open i Göteborg Fä 52kg 12:a Emilia Olsson Arboga AK
    P 32kg 21:a Nils Fredlund Arboga AK
    P 47kg 7:a Noel Fredlund Arboga AK
    U 63kg 18:e Melvin Lindgren Arboga AK
    J 74kg 6:a David Säll Arboga AK
    Kv 63kg 3:a Linnéa Renfors Arboga AK
19/3-16 Herrevadsvinget i Kolbäck Fy 42kg 2:a Alva Nordlander Arboga AK
    Fä 52kg 2:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 29kg 4:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 32kg 10:a Hugo Rosenstam Arboga AK
    Kn 38kg 3:a Nils Fredlund Arboga AK
    Kn 42kg 3:a Oskar Gard Arboga AK
12-13/3-16 FT Cupen i Falköping Fä 52kg 2:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 38kg 5:a nils Fredlund Arboga AK
    P 47kg 12:a Noel Fredlund Arboga AK
    U 63kg 6:a melvin Lindgren Arboga AK
27/2-16 Lilla mälarcupen fristil i Västerås Fy 24kg 5:a Tilde Pettersson Arboga AK
    Fy 42kg 4:a Alva Nordlander Arboga AK
    Fy 42kg 5:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 5:a Emilia Olsson Arboga AK
    Kn 29kg 15:e Hugo Rosenstam Arboga AK
    Kn 38kg 4:a Nils Fredlund Arboga AK
    Kn 38kg 9:a Rashid Gadamorov Arboga AK
    Kn 42kg 4:a Oscar Gard Arboga AK
    P 35kg 4:a Neo Rama Nevala Arboga AK
    P 47kg 1:a Noel Fredlund Arboga AK
    P 53kg 4:a Elias Nordlander Arboga AK
    U 63kg 13:e Melvin Lindgren Arboga AK
    S 65kg 4:a Kai Laitinen Arboga AK
    S 70kg 8:a melvin Lindgren Arboga AK
20/2-16 Thor Masters Danmark S 98kg 8:a Pontus Lundh Svenska Landslaget/ Arboga AK
13-14/2-16 USM i Malmö U 63kg 5:a Melvin Lindgren Arboga AK
    U 46kg 10:a Noel Fredlund Arboga AK 
30-31/1-16 Senior SM i Falkenberg S 98kg 1:a Pontus Lundh Arboga AK Pontus första Senior Guld
    S 59kg 3:a Edwin Dominguez Arboga AK
    Kv 58kg 3:a Daniella Lundström Arboga AK
16-17/1-16 Ostens Minnes Cup i Arboga Kn 29kg 6:a Teodor Larsson Arboga AK
    Kn 38kg 3:a Nils Fredlund Arboga AK
    Kn 38kg 5:a Rashid Gadamorov Arboga AK
    P 35kg 3:a Neo Rama Nevala Arboga AK
    P 38kg 7:a Nils Fredlund Arboga AK
    P 42kg 1:a Vilhelm Larsson Arboga AK
    P 47kg 2:a Noel Fredlund Arboga AK
    Fy 26kg 4:a Tilde Pettersson Arboga AK
    Fy 38kg 3:a Alva Nordlander Arboga AK
    Fy 42kg 3:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 40kg 2:a Nova Lundgren Arboga AK
    Fä 57kg 3:a Emilia Olsson Arboga AK
    KvU 52kg 2:a Emilia Olsson Arboga AK
    U 46kg 2:a Noel Fredlund Arboga AK
    U 63kg 1:a Melvin Lindgren Arboga AK
    S 66kg 4:a Eric Reci Arboga AK
    S 75kg 1:a David Säll Arboga AK
    S 75kg 4:a Alexander Martchenko Arboga AK
    S 85kg 3:a Tim Gustavsson Arboga AK
    Klubbpoäng 2:a Arboga AK 39 poäng
09/1-16 Vätter Cupen i Huskvarna  S 98kg 1:a Pontus Lundh Arboga AK
    S 66kg 8:a Kai Laitinen Arboga AK
    Kv 63kg 6:a Linnéa Renfors Arboga AK
09/1-16 VänerCupen i Lidköping Kn 38kg 2:a Nils Fredlund Arboga AK
    Fä 57kg 1:a Emilia Olsson Arboga AK
    P 47kg 2:a Noel Fredlund Arboga AK
Uppdaterad: 14 JAN 2018 21:13 Skribent: Patrik Magnusson

 

Arboga AK samarbetar sedan många år tillbaka med SISU Västmanland i all verksamhet som berör utbildning och utveckling av vår verksamhet.

SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan 

  

 

Vi tackar våra sponsorer! Besök deras hemsidor för att se vilka varor och tjänster de erbjuder.

Ange alt-text här.

 

svea_190x150

 

Arboga kommun

 

 

Postadress:
Arboga AK - Brottning
Box 194
73224 Arboga

Kontakt:
Tel: 0589611105
E-post: This is a mailto link

Se all info