Hoppa till sidans innehåll

Anmälda till lördagens SM tävlingar


Antal anmälda till lördagens tävlingar är 80st från 48st klubb

Kvinnor

 

Kv 51kg 6st

Cassandra Sjögren HBG Wrestling Team 

 Fredrika Pettersson Klippans BK

Emma Carlsson Klippans BK

Maja Örjegård Hästveda BK

Alexandra Lindén Norrköpings BK

Amanda Nordenbrant Sösdala BK

 

Kv 59kg 6st

 Nicolina Alm Nylöse ABK

Jenny Allandi Arboga AK

Sofie Jörgensen Arboga AK

Micaela Haglund Varbergs Bois

Sahra Mäkelä BK Snar

Sandra Skillhag Hästveda BK

 

Kv67kg 5st

Malin Eurén Lidköpings AS 

Sandra Bertilsson IFK Linköpings BK

Ida Stuhr HBG Wrestling Team 

Sandra Mabrouk Huddinge BK

Henna Johansson Gällivare SK

 

Seniorer

 

S 55kg 10st

Emil Sundberg Lidköpings AS 

Bilal Musa Malmö Tigers

Alexander Elmughrabi Malmö Tigers 

Christoffer Svensson BK Atlé

André Wiedevilt Eslövs AI

Karen Harutyunyan Spårvägens BK

Isak Selder Enköpings BK

Edwin Domingeuz Arboga AK

Daniel Molin Arboga AK

Joakim Fagerlund Huddinge BK

 

S 60kg 12st

 Robin Severinsen Klippans BK

Jarkko Wester Enköpings BK

Marcus Selldén Enköpings BK

Robin Nilsson Eslövs AI

Niklas Amnemo Bjuvs BK

Eduarnis Vincent IK Sparta

Simon Erlandsson BK Pan

Lukas Nilsson Arboga AK

Christian Jonsson Oskarshamns BK

Vincenzo Macri Västerås BK

Martin Mårdh Kumla BK

 

 

S 74kg 31st

Zackarias Tallroth BK Ore

Timmy Wideheim BK Ore 

Akil Al-Kritty Malmö Tigers

 Oliver Frotjold Örgryte IS

Andrezej Sandgren Örgryte IS

Oskar Rolofs Örgryte IS

Mikael Hansson Örgryte IS

Jonas Plato Ballingslövs BK

Jesper Plato Ballingslövs BK

Anton Olsson Ballingslövs BK

Viktor Magnusson Flens BK

Tomas Ekberg Höörs BK

Samvel Harutyunyan Spårvägens BK

Sharur Vardanyan Spårvägens BK

Bodgan Kourinnoi Spårvägens BK

Mattias Olofsson Spårvägens BK

Sosorko Gaziev Hököpinge BK

Christoffer Persson Kolsva IF

Marcus Engström Falköpings BK

Manfred Edsberg Falköpings BK

Daniel Larsson Bjuvs BK

Anders Hallbäck Eslövs AI

David Lind Osby AK

Robert Rosengren IK Sparta

Petter Krieger Arboga AK

Tobias Söderberg Norrköpings BK

Janne Kauppinen BK Snar

Christoffer Nilsson Huddinge BK

Azad Akbari Huddinge BK

Alexander Jersgren Marsvinsholm IF

Johan Hedberg BK Athén

Stefan Eriksson Östhammars BK

 

S 96kg 8st

Kristofer Johansson Heby BK

Tom Jonsson Falköpings BK

Mikael Nyberg Arboga AK

Fredrik Schön Svedala BK

Leon Kessidis Huddinge BK

Theodoros Tounouosidis Huddinge BK

Miltos Miltiadous Huddinge BK

Sebastian Ellström Ballingslövs BK 

 

 

Uppdaterad: 06 MAR 2017 22:58 Skribent: Patrik Magnusson Leif Andersson

Postadress:
Arboga AK - Brottning
Box 194
73224 Arboga

Kontakt:
Tel: 0589611105
E-post: This is a mailto link

Se all info