Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Ostens Minne 2022


Antal anmälda 182st. Anmälda klubbar 30st.  

WW 9 15st

Stella Kämmerling Girl Fighters BK 

Hedda Nilsson Girl Fighters BK

Siri Sunmo Girl Fighters BK

Julia Söderbäck Norrköpings BK

Elina Hasehemi Järfälla BK

Hayat Naser Järfälla BK

Sevara Abduraupova Järfälla BK

Milena Maroof Järfälla BK

Heidi Päbel Sandvikens BK

Villemo Svanqvist BK Orion

Vilja Lund Arboga AK

Elin Magnusson Karlskoga BK

Ellinore Imberg Mölntorps IK

Lamia Topolovic Lidköpings AS

Diana Metto Atak Wrestling

WW 11 16st

Emma Kämmerling Girl Fighters BK

Wilma Stridfeldt Girl figters BK

Linnea Bader Girl Fighters BK

Adelina Maroof Järfälla BK

Jasmina Islomov Järfälla BK

Dunya Naser Järfälla BK

Elna Wahrby Norrköpings BK

Turid Svanqvist BK Orion

Petronella Lekhal SP09 

Maja Ersson IFK Linköpings BK

Wilda Lövgren Hallsbergs BK

Ebba Edholm Arboga AK

Jasmine Karlsson Finspångs AIK 

Jennifer Esping Finspångs AIK

Iris Tanskanen Mölntorps IK

Leila Said AIK Brottning

WW 14 

29/33 kg 1st

My Söderlund IFK Linköpings BK

36kg 3st

Nftalicm Tesfahiwet Norbergs BK

Mina Lindås Hansen Lørenskog BK

Denise Karlsson Finspångs AIK

39kg 3st

Julia Florentin Sandvikens BK

Alice Bagander Norbergs BK

Emilia Maajaakkola Väsby BK

42kg 3st

Isa Karlsson Skarabrottarna BK Sana 

Wilda Lilliesköld Skarabrottarna BK Sana

Alde Svanqvist BK Orion

46kg 7st

Ebba Zetterkvist Sundsvalls AIK

Enya Rudhem Holm Skarabrottarna BK Sana

Marta Johansson Mykle SP09

Pixie Redén Arboga AK

Leia Rydell Finspångs AIK

Astrid Holmqvist Västerås BK

Engla Källström/Meijer Nykvarns BF

50kg 3st

Inez Airaksinen Norbergs BK

Ida-Therese Persson Hallsbergs BK

Tilia Enea Vangstein Lørenskog BK

54kg st

58kg 4st

Leah Acar Norrköpings BK

Hera Berglund Hallsbergs BK

Elly Airaksinen Norbergs BK

Sofia Touminen/Mirkovic Nykvarns BF

62kg 

 

66kg

 

WW 17

36/40kg

 

43kg

 

46kg 2st

Gift Vestlin Sandvikens BK

Estrid Vinterhjärta Finspångs AIK

49kg 

53kg 2st

Emmie Hedlund Sandvikens BK

Ada Johansson Norbergs BK

57kg 3st

Märta Klinga Heby BK

Mirjam Lindås Hansen Lørenskogs BK

Amelia Samuelsson AIK Brottning 

61kg 2st

Ida Johansson Mykle SP09

Selma Nord Arboga AK

65kg 3st

Ida Boxe Lidköpings AS 

Tilda Wanngård Väsby BK

Mira Gustafsson Västerås BK

69kg 

 

73kg

WW 

50kg

53kg

55kg

57kg

59kg

62kg

65kg

68kg

72kg

76kg

FS 9 16st

Aziz Abduraupov Järfälla BK

Mirjon Kelmendi Järfälla BK

Leart Kelmendi Järfälla BK

Vincent Vanke Wennström Järfälla BK

Ali Naser Järfalla BK

Vilmer Rönning AK Stålpojkarna 

Sixten Åström Hydling Väsby BK

Malcolm Verdier Väsby BK

Nisse Linder Mjölby BK

Noel Laitila Karlskoga BK

Wille Wennerström Karlskoga BK

Oscar Magnusson Karlskoga BK

Abdul-Malik Malsagov Västerås BK

Ararat Karapetyan Västerås BK

Daniel Aruriunian Västerås BK

Linus Rydell Finspångs B

FS 11 33st

Adam Daraev Järfälla BK

Ahmad Kurbanov Järfälla BK

Karim Abduraupov Järfälla BK

Albin Kvant Järfälla BK

Farzodbek Islamov Järfälla BK

Oskar Weghammar IFK Linköpings BK

Sam Olsson Skarabrottarna BK Sana

Viggo Lilliesköld Skarabrottarna BK Sana

Leo Karslsson Skarabrottarna BK Sana

Elvin Lindqvist BK Atlas 

Frank Berg Sandvikens BK

Gadji Ismailov BK Orion 

Eddie Airaksinen Norbergs BK

Arien Ahmadi Hajikhosh Väsby BK

Ville Lundqvist Väsby BK

Aidin Ahmadi Hajikhosh Väsby BK

Damian Verdier Väsby BK

Henning Lind Arboga AK

Elias Holmqvsit Arboga AK

Leon Laitila Karlskoga BK

Birk Hederstedt Hallstahammars BK

Leo Rydström Hallstahammars BK

Oskar Stenström Hallstahammars BK

Oscar Fjällström Hallstahammars BK

Martin Forsman Hallstahammars BK

Linus Hjalmarsson Västerås BK

Emanuel Velasco Västerås BK

Nilo Fjällsjö Västerås BK

Melwin Mörlin Västerås BK

Oscar Moell Västerås BK

Zlatan Topalovic Lidköpings AS

Ivar Lahtinen Sriha Töreboda ABK

Milan Metto Atak Wrestling

FS 14 

31/34kg 1st

Sindre Hofstad Arboga AK

38kg 2st

Khamzat Adaev Järfälla BK

Eskil Löök Mjölby BK

41kg 1st

Melker Söderhäll Kolsva IF Brottning 

44kg4st

Ali Adaev Järfälla BK

Yousef Mannai Järfälla BK

Leo Dahlberg Nykvarns BF 

William Söderbäck Norrköpings BK

48kg 4st

Mohin Kharoti Norbergs BK

Melwin Karlsson Karlskoga BK

Theo Tornberg Hallstahammars BK

Helmer Tanskanen Mölntorps IK

52kg2st

Oskar Fredin Kolsva IF Brottning

Agust Eyjolfsson Väsby BK

57kg 5st

Siddiy Khangoshvili Norbergs BK

Salim Khangoshvili Norbergs BK

Zein El Hussein Norbergs BK

Jonas Bertilsson Mjölby BK

Max Lind BK Atlas

62kg 3st

Pontus Bergman BK Atlas

Kevin Ahmed Väsby BK

Alvar Högberg/Spansk Nykvarns BF

68kg

 

75kg 2st

Daniel Ristic Arboga AK

Pelle Lind BK Atlas

85kg 1st

Piotrek Krawczyk Norbergs BK

FS 17

41/45kg

 

48kg 

 

51kg 

 

55kg

60kg 1st

August Berg Arboga AK

65kg 2st

Elmer Capelle BK Atlas

Adam Khangoshvili Norbergs BK

71kg 3st

Alizhon Kholmatov Järfälla BK

Axel Svensk Sandvikens BK

Alex Eriksson Mjölby BK

80kg st

92kg st

 

110kg

FS  

57kg

61kg st

65kg

70kg

74kg2st

Carl Boxe Skarabrottarna BK Sana

Elias Mikko Kiruna SK

79kg2st

Ruhulla Kharoti Norbergs BK

Anton Valapuro Väsby BK

86kg1st

Vilhelm Larsson Arboga AK

92kg

97kg

125kg

GR 14 

31/34kg 

38kg 5st

Harry Johansson Czarnecki Norbergs BK

Emil Henningsson Kolsva IF Brottning 

Max Stenberg Västerås BK

Baqer Husseini Västerås BK

Paul Bauch Heby BK

41kg 

44kg 

 

48kg 4st

Timo Päbel Sandvikens BK 

William Sjödén Sandvikens BK

Viggo Andersson Norbergs BK

Alvin Ekholm Lidköpings AS

52kg 2st

Wiggo Yesil Norrköpings BK

Marlon Jensen Västerås BK

57kg 2st

Viktor Fredriksson Lidköpings AS

Oskar Treijner Lidköpings AS

62kg 1st

Oskar Löfgren Norbergs BK

68kg 

75kg

 

85kg

 

GR 17

41/45kg

 

48kg 

 

51kg st

55kg 3st

Nico Haapala AK Stålpojkarna 

Alfred Schönfeldt Heby BK

Tomi Posio Västerås BK

60kg 1st

Oliver Lövgren Kolsva IF Brottning

 

65kg 4st

Leo Ljungqvist BK Orion

Carl Löfgren Heby BK

Ali Ahmed Västerås BK

Viktor Malmkvist Västerås BK

71kg 6st

Leon Sällberg Sandvikens BK

Viktor Bernhardsson Sandvikens BK

Filip Löfgren Norbergs BK

Gustav Eriksson Heby BK

Simon Turzik BK Orion

Hizri Ismailov BK Orion

80kg 2st

Olle Almén Sandvikens BK

Harry Eriksson Västerås BK

92kg

 

110kg

 

 

Uppdaterad: 28 DEC 2018 13:12 Skribent: Patrik Magnusson
E-post: Adressen Gömd

 

Arboga AK samarbetar sedan många år tillbaka med SISU Västmanland i all verksamhet som berör utbildning och utveckling av vår verksamhet.

SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan 

  

 

Vi tackar våra sponsorer! Besök deras hemsidor för att se vilka varor och tjänster de erbjuder.

Ange alt-text här.

 

svea_190x150

 

Arboga kommun

 

 

Postadress:
Arboga AK - Brottning
Box 194
73224 Arboga

Kontakt:
Tel: 0589611105
E-post: This is a mailto link

Se all info