Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Ostens Minne 2020


Antal anmälda 144st. Anmälda klubbar 21st.  

 

WW 9 15st

Alicia Fullmestad Fröjd IFK Linköpings BK

Lowa Rimmenstrand IFK Linköpings BK

Sonja Juvas IFK Linköpings BK

Alwa Karlsson IFK Linköpings BK

Elisabeth Palmberg Norrköpings BK

Naima Kritz IFK Linköpings BK 

Rebecca Acar Norrköpings BK

Leah Renfors Norbergs BK

Sevara Abduraupov Järfälla BK

Dunya Naser Järfälla BK

Wilda Lövgren Östlin Hallsbergs BK

Juni Bond BK Athén 

Freja Nyberg Oskarshamns BK

Ida Bolin-Åhlander Arboga AK

Turid Svanqvist BK Orion

 

WW 11 15st 

Khava Dakiev Västerås BK 

Denise Karlsson Norrköpings BK

Leah Acar Norrköpings BK

Kiw Windh IK Starkado

Melina Savvidou IK Starkado

Isa Karlsson BK Sana

Wilda Lilliesköld BK Sana

Minna Lindholm BK Sana

Enya Holm BK Sana

Ebba Beyri Järfälla BK

Ida-Therese Persson Hallsbergs BK

Pixie Redén Arboga AK

Engla Källström-Meijer Nykvarns BF

Inez Airaksinen Andersson Kolsva IF Brottning 

Alde Svanqvist BK Orion

Moa Westerberg BK Orion

 

WW 14 

29/33 kg 2st

Nellie Stenmark Norbergs BK 

Julia Florentin Sandvikens BK

 

36kg

 

39kg 1st

Enya Malmsten IFK Linköpings BK

 

42kg 3st 

Nova Höglund Norbergs BK

Ella Jacobson Eskilstuna GAK

Rebecca Yakubi Järfälla BK

 

46kg 3st 

Sofie Stenberg Västerås BK 

Emmie Hedlund Sandvikens BK

Gift Vestlin Sandvikens BK

 

50kg 3st 

Maria Kokkinidou IK Starkadeo

Amelia Samuelsson AIK Brottning 

Wilma Andersson Kolsva IF Brottning

 

54kg 3st 

Ida Göhle Hallsbergs BK

Agnes Alfredsson Hallsbergs BK

Agnes Jansson Hallsbergs BK

 

58kg 1st 

Elin Nyström Kolsva IF Brottning

 

62kg 1st

Hanna Gabrielli Gustafsson Eskilstuna GAK

 

66kg

 

WW 17

36/40kg

 

43kg

 

46kg 2st

Idun Udelius Andersson Hallsbergs BK

Ina Jansson Oskarshamns BK

 

49kg 1st

Matilda Jarding BK Atlas

 

53kg 3st 

Wilma Lekström IK Starkado

Cassandra Dannberg Sandvikens BK

Gabriella Dannberg Sandvikens BK

 

57kg 3st 

Tove Falkenteg IFK Linköpings BK

Nelly höglund Norbergs BK

Matilda Lindqvist Väsby BK

 

61kg 3st

Felicia Svensson Hallsbergs BK

Signe Foxell Kolsva IF Brottning

Emelie Sand Kolsva IF Brottning

 

65kg 2st 

Ella Martinsson Norbergs BK

Engla Ekman Kolsva IF Brottning  

69kg 

 

73kg

 

FS 9 17st

Melvin Mörlin Västerås BK

Oscar Weghammar IFK Linköpings BK

Gustav Mosslycke IFK Linköpings BK

Zeke Törne IFK Linköpings BK

Ivar Sriha IFK Linköpings BK

Mehdi Ahmadi Norbergs BK

Linus Windh IK Starkado

Leo Karlsson BK Sana

Viggo Lilliesköld BK Sana

Sebastian Gabriellie Gustafsson Eskilstuna GAK

Ali  Naser Järfälla BK

Albin Kvant Järfälla BK

Mike Winck Hallsbergs BK

Malik Baris BK Athén

Ludvig Knutsson Arboga AK

Elias Holmqvist Arboga AK

Gadji Ismailov BK Orion

 

FS 11 25st

Marlon Jensen Västerås BK

Max Stenberg Västerås BK

Mustafa Dakiev Västerås BK

Olof Ludvigsson Västerås BK

William Söderbäck Norrköings BK

Hugo Önstorp IFK Linköpings BK

Loke Ekenståhl BK Athén

Pelle Lind BK Atlas 

Melvin Stenmark Norbergs BK

Ehsan Alizada Norbergs BK

Viggo Andersson Norbergs BK

Mustafa Ahmadi Norbergs BK

Sture Eriksson Kunla BF

Christoffer Romell BK Sana

Anthony Soudjian Eskilstuna GAK

Amir Naser Järfälla BK

Ali Adaev Järfälla BK

Hamzat Adaev Järfälla BK

Yousef Mannai Järfälla BK

Karim Abduraupova Järfälla BK

Stig Ryd Arboga AK

Nils Bolin-Ålander Arboga AK

Emil Henningsson Kolsva IF Brottning

Benjamin Åberg Nykvarns BF

Adam Gamzatov Nykvarns BF

 

FS 14 

31/34kg 2st

Elian Hedberg BK Athén

Harry Johansson Czarnecki Norbergs BK

 

38kg 5st 

Tomi Posio Västerås BK

William Sjödén Sandvikens BK

Nikolas Soudjian Eskilstuna GAK

Remy Johansson Hallsbergs BK

Bosse Dahlstedt Hallsbergs BK

 

41kg 1st 

Mohin Kharoti Norbergs BK

 

44kg 2st 

Pontus Bergman BK Atlas 

Teodor Larsson Arboga AK

 

48kg 5st

Leon Hals IFK Linköpings BK

Max Lind BK Atlas 

Elliot Beyri Järfälla BK

Hazbulat Adaev Järfälla BK

Alexander Åberg Nykvarns BF

 

52kg 5st 

Wiggo Yesil Norrköpings BK

Elmer Capelle BK Atlas 

Wiggo Gumér IK Starkado

August Berg Arboga AK

Filip Ignelle Arboga AK

 

57kg 3st 

Lucas Bagander Norbergs BK

Leon Sällberg Sandvikens BK

Axel Fägersten Hallsbergs BK

 

62kg 2st 

Harry Eriksson Västerås BK

Olle Almén Sandvikens BK

 

68kg

 

75kg

 

85kg

 

GR 17

41/45kg

 

48kg 

 

51kg 1st 

Ahmed Tutaev IFK Linköpings BK

 

55kg 2st

Mohammed Tutaev IFK Linköpings BK

Felix Morsing Kosva IF Brottning

 

60kg 5st 

Iles Murtazov IFK Linköpings BK

Rasmus Kritz IFK Linköpings BK

Liam Andersson Norbergs BK

Frank Johansson Czarnecki Norbergs BK 

Hizri Ismailov BK Orion

 

65kg 5st

Ivar Linner BK Athén

Gustav Hüttner BK Athén

Melvin Eliasson IK Starkado

Viktor Bernhardsson Sandvikens BK

Hadi Husseini Västerås BK

 

71kg 1st 

Nihad Abbasli IFK Linköpings BK

 

80kg 1st 

Charlie Sand Kolsva IF Brottning

 

92kg

 

 

110kg

 

 

 

Uppdaterad: 28 DEC 2018 13:12 Skribent: Patrik Magnusson
E-post: Adressen Gömd

 

Arboga AK samarbetar sedan många år tillbaka med SISU Västmanland i all verksamhet som berör utbildning och utveckling av vår verksamhet.

SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan 

  

 

Vi tackar våra sponsorer! Besök deras hemsidor för att se vilka varor och tjänster de erbjuder.

Ange alt-text här.

 

svea_190x150

 

Arboga kommun

 

 

Postadress:
Arboga AK - Brottning
Box 194
73224 Arboga

Kontakt:
Tel: 0589611105
E-post: This is a mailto link

Se all info